מהו צום לסירוגין

כדי להבין כיצד הצום לסירוגין עובד בגוף שלנו אני ממליצה לצפות בסרטונים להלן. אני כותבת מהניסיון שלי וכיצד אני עושה זאת.

אחרי שעברתי שבץ מוחי התחלתי לעקוב אחר התזונה הקיטוגנית ועשיתי מחקר נרחב שעשיתי באינטרנט. הקשבתי להרצאות של רופאים ביו-טיוב ושמעתי וקראתי ספרים. הקשבתי לכל דבר שיכולתי להשיג על התזונה הקיטוגנית, ואחד הדברים שחזר על עצמו כל הזמן היה "צום לסירוגין".  אז מה זה צום לסירוגין? העיקרון הוא לעשות הפסקה של 16 שעות באכילה  כל 24 שעות. רופאים ממליצים לעשות זאת פעמיים בשבוע. ישנם יתרונות רבים לצום לסירוגין. כשעושים הפסקה מאכילה קורים בגוף מספר דברים:

1- רמת האינסולין יורדת וזה מאפשר ללפטין (הורמון השובע) להופיע וזה מסמן לגוף שלנו שאנו לא צריכים להמשיך לאכול.

2 - רמת הורמון הגדילה בגוף עולה - Human Growth Hormone והורמון זה אחראי לריפוי ותיקון התאים ועוזר להרזיה.

3 - אריכות ימים - מכיוון שהתאים אינם עסוקים כל הזמן בטיפול באוכל יש להם זמן לרפות ולתקן את עצמם ולספק הגנה נגד מחלות.

4 - צום לסירוגין עוזר בהורדה במשקל.


אז כיצד עושים זאת?

נניח שאתם אוכלים עם המשפחה ארוחת ערב בערך ב-6 בערב - אם סופרים 12 שעות - זה יהיה 6 בבוקר. עוד 4 שעות - 10 בבוקר. נסו למתוח את זה כמה שיותר - אם אינכם רעבים - תדחו את הארוחה עד שתרגישו רעב. בזמן שאתם "צמים" ניתן לשתות את המשקאות הבאים:

מהם המשקאות המומלצים בזמן ה"צום"?

הטוב ביותר לשתות Bulletproof coffee - זהו קפה שופע שומנים ובריא מאד למוח. יש מתכונים רבים ברשת - הגירסה שלי היא ללא חלב (אני לא יכולה לאכול ולשתות מוצרי חלב). למתכון לחצו כאן.

כשאתם גולשים ברשת אתם יכולים למצוא אפשרויות, שיטות ודיעות רבות לגבי המשקאות המומלצים. הנה הרשימה שגיליתי שמתאימה לי:

  • קפה בולטפרוף
  • מרק צח - אפשר למצוא מתכונים לציר עצמות אבל אני גיליתי שזה מאד לא לטעמי.
  • תה - אני אוהבת להוסיף לו חלב קוקוס
  • מים עם לימון

בהתחלה היה לי קשה לעשות זאת. אכלתי לפי  התזונה הקיטוגנית - ביצים, אבוקדו, שמן זית (לא מוצרי חלב) ירקות דלי פחמימות, והייתי רעבה. ידעתי שכדי לעשות צום לסירוגין עלי לא לאכול במשך 16 שעות ושינת הלילה כלולה ב-16 השעות האלו. אכלתי 3 ארוחות ביום אבל ככל שעבר הזמן התחלתי לדחוף את ארוחת הבוקר קדימה לשעה יותר ויותר מאוחרת בבוקר כמעט בצהריים. הייתי צריכה להוציא מהראש את העובדה שנחרטה בראשי במשך שנים שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר ביום (מוטו של חברות הדגנים כדי לשכנע את האנשים לרכוש את המוצרים שלהם).

ככל שהמשכתי בתזונה הזו - יכלתי לדחוף את הארוחות לשעות מאוחרות יותר ואז התחלתי את היום שלי עם ביצה  או שתיים בערך בשעה 12-2 אחר הצהריים ואת הארוחה העיקרית בשעה 5-6 אחר הצהריים וזו גם היתה בעצם הארוחה האחרונה שלי לאותו יום עד למחרת.

אני מתחילה את היום בקפה שומני ביותר הנה המתכון וזה מחזיק אותי עד ל'ארוחת בוקר'. אשתה עוד כוס קפה או תה יותר מאוחר עם פחות שומן אם במקרה ויש לי חשק לאכול משהו. לפעמים אני שותה כוס מרק צח.

כשאוכלים לפי התזונה הקיטוגנית מאבדים את התיאבון. קשה להאמין - אבל - לא רעבים. אז אם העיקרון של התזונה הקיטוגנית הוא לאכול רק כשרעבים ולהפסיק לאכול כששבעים - זו בכלל לא בעיה - התאבון נעלם. אין חשק למתוק בכלל. אני הייתי מכורה לסוכר וההתמכרות הזו נעלמה לגמרי. לפעמים יש לי חשק לבשר או לשומן... אפשר לדעת שהגוף התרגל להתזונה הקיטוגנית כשפותחים את המקרר והאבוקדו קורה לכם!

סרטים מומלצים באנגלית שניתן לצפות באתר הזה

"הבריאות היא הדבר הכי יקר שיש לנו בחיים - עלינו לדאוג לבריאות בכל ארוחה וארוחה"

צרו איתי קשר אם אתם רוצים תמיכה בתזונה הקיטוגנית

הבהרה

אני לא דיאטנית ולא רופאה. אני לא תומכת באנשים שאני מזכירה באתר הזה ואם החלטתם לעקוב אחרי כל דבר שהוא באתר שלי אתם עושים זאת על אחריותכם בלבד. אני רק רוצה לספר את הסיפור שלי ולשתף את המסע להחלמה לכל מי שמעוניין להחלים, להוריד במשקל ולהרגיש טוב. כמו כן, אני לא כתבת מקצועית. אני כותבת מהלב ואני לא גרה בישראל - לכן, אם תמצאו בשפה שלי שגיאות דיקדוקיות או שגיאות כתיב אבקש את סליחתכם. המשך